Resultatlista för Kronobergs Pistolskyttekrets avseende kretsfältskjutning 3 och Kretsmästerskap Fält Revolver.

 

Arrangör: Växjö Pk

Datum: 2004-10-24

 

Resultat: Kretsmästerskap Fält Revolver

1.       Ingvar Thörnqvist     SP Ljungby        47/21        Guld

2.      Roger Tiensuu            Växjö Pk            46/22       Silver

3.      Roger Johansson       SP Ljungby        45/19        Brons

 

Lag:

1.       Växjö Pk                     134/63     Tiensuu, Björk, Sundh                Guld

2.      SP Ljungby                 132/60     Thörnqvist, Johansson, Simon   Silver

 

Klassvis:

 

Namn

Klubb

Klass

V-grp

Träff

Figur

Poäng

ST

1

Ingvar Thörnqvist

SP Ljungby

3

R

47

21

18

S

2

Roger Tiensuu

Växjö Pk

3

R

46

22

14

B

3

Roger Johansson

SP Ljungby

3

R

45

19

17

B

4

Jörgen Björk

Växjö Pk

3

R

44

21

22

 

5

Erling Simon

SP Ljungby

3

R

40

20

18

 

6

Anders Magnusson

Alvesta Psk

3

R

29

16

23

 

 

 

 

2

R

49

 

 

 

1

Karl-Johan Sundh

Växjö Pk

2

R

44

20

14

 

2

Per Schmitterblad

Lenhovda Pk

2

R

38

18

18

 

3

Sandor Madar

Växjö Pk

2

R

37

19

11

 

4

Sivert Johansson

Tingsryds Psk

2

R

17

13

4

 

 

Resultat: Kretsfältskjutning 3, vapengrupp C

 

Namn

Klubb

Klass

Vgrp

Träff

Figur

Poäng

ST

Pris

1

Linda Björk

Växjö Pk

2

DC

48

24

23

S

70

 

 

 

C

49

 

 

 

 

1

Arne Karlsson

Växjö Pk

C

30

17

0

 

70

 

 

 

VY

C

49

 

 

 

 

1

Gert Ek

Berga Psk

VY

C

43

21

18

 

70

2

Per Schmitterblad

Lenhovda Pk

VY

C

37

20

5

 

 

 

 

 

Jun

C

49

 

 

 

 

1

Adam Odgaard-Nexe

Älmhults Pk

Jun

C

36

18

7

 

70

2

Marcus Lind

Älmhults Pk

Jun

C

30

16

12

 

 

 

 

 

3

C

49

 

 

 

 

1

Anders Magnusson

Alvesta Psk

3

C

47

24

16

S

105

2

Ingvar Thörnqvist

SP Ljungby

3

C

46

23

21

B

 

3

Roger Johansson

SP Ljungby

3

C

46

23

15

B

 

4

Erling Simon

SP Ljungby

3

C

44

20

15

B

 

 

 

 

2

C

49

 

 

 

 

 

Namn

Klubb

Klass

Vgrp

Träff

Figur

Poäng

ST

Pris

1

Sivert Johansson

Tingsryds Psk

2

C

46

24

21

B

140

2

Miro Capin

Växjö Pk

2

C

46

23

16

B

105

3

Agne Olsson

Almundsryds Pk

2

C

43

22

13

 

70

4

Ulf Gustavsson

Växjö Pk

2

C

43

21

19

 

 

5

Robert Edström

Almundsryds Pk

2

C

42

22

11

 

 

6

Magnus Johansson

SP Ljungby

2

C

40

20

19

 

 

7

Steve Karlsson

Växjö Pk

2

C

39

20

10

 

 

8

Håkan Johansson

Älmhults Pk

2

C

36

16

12

 

 

9

Anders Strandberg

Växjö Pk

2

C

35

23

10

 

 

 

 

Klass

1

C

49

 

 

 

 

1

Richard Gustafsson

Älmhults Pk

1

C

37

20

9

 

70

2

Anders Bäckman

Växjö Pk

1

C

33

18

10

 

 

 

 

 

 

Godkänds för utskick:

 

Roger Tiensuu

Kretssekreterare