Resultatlista för

VÄXJÖTRÄFFEN 2004

 

 

 

Nationell banskjutning 2004-05-31

Arrangör: Växjö Pistolklubb

 

Vandringspriser

 

Individuellt vandringspris i vapengrupp A. Priset blir ständig egendom efter 3 inteckningar.

 

1998           Göran Andersson           Jönköpings Pk                473 p

1999           Paul Schydlowski           Magnus Stenbock          479 p

2000           Lars-Inge Eklund            Vimmerby Psk               460 p

2001           Jan-Erik Wernersson      Växjö Pk                       447 p

2002           Kent Reinhamre             Härlanda Pk                   469 p

2003           Anders Magnusson         Alvesta Pk                     447 p

2004           Anders Magnusson         Alvesta Pk                     457 p                            

 

 

Individuellt vandringspris i vapengrupp B. Priset blir ständig egendom efter 3 inteckningar.

 

1999           Kenneth Henningsson     Olofströms PK               474 p

2000           Sonny Lindberg              Vimmerby Psk               489 p

2001           Henrik Lundblad            Göteborgs Pssk              484 p

2002           Håkan Landebring          Härlanda Pk                   484 p

2003           Arthur Hentze                 Lönsboda Psk                478 p

2004           Bo Widell                       Berga Psk                      475 p

 


 

Individuellt vandringspris i vapengrupp Dam. Priset blir ständig egendom efter 3 inteckningar.

 

1998           Lisbeth Mathisson          Ronneby/F 17 Psk         468 p

1999           Camilla Claesson            Växjö PK                      471 p

2000           Camilla Claesson            Växjö Pk                       462 p

2001           Jenny Nilsson                 Emmaboda Pk               476 p

2002           Britta Andersson            Lönsboda Psk                477 p

2003           Jenny Nilsson                 KFIK Karlskrona          477 p

2004           Jenny Nilsson                 KFIK Karlskrona          474 p Priset för alltid

 

 

INTERPRODUKTER vandringspris. Uppsatt 1995.

Individuellt vandringspris i vapengrupp C. Priset blir ständig egendom efter 3 inteckningar.

 

1995           Jonas Johansson             Halmstads Spk               486 p

1996           Bo Widell                       Växjö Pk                       491 p

1997           Gert Ek                          Växjö Pk                       488 p

1998           Johan Johansson             I 16/Lv 6 Skf                 481 p

1999           Tomas Rehnberg            Magnus Stenbock          491 p

2000           C-G Lindberg                Vimmerby Psk               483 p

2001           Bernt Hansson                Ängelholms Spk             487 p

2002           Dick Lindgren                Magnus Stenbock          485 p

2003           Bo Widell                       Berga Psk                      481 p

2004           Dick Lindgren                Magnus Stenbock          487 p

 

Resultat

 

Klass A 1

 

 

 

1

Nicklas Bergrath

Åby Sk

443

 

2

Anders Bäckman

Växjö Pk

371

 

 

 

 

 

 

 

Klass A 3

 

 

 

1

Anders Magnusson

Alvesta Psk

457

B


 

 

Klass B 3

 

 

 

1

Bo Widell

Berga Psk

475

B

2

Gert Pettersson

Växjö Pk

473

B

3

Marcus Henningsson

Olofström Pk

469

 

4

Kenneth Henningsson

Olofström Pk

468

 

5

Gert Ek

Berga Psk

467

 

6

Heikki Okka

Olofström Pk

458

 

7

Mattias Thomsson

KFIK

451

 

 

 

 

 

 

 

Klass C 1

 

 

 

1

Thomas Ahlstrand

Psf Magnus Stenbock

460

 

2

Nicklas Bergrath

Åby Sk

457

 

3

Johan Andersson

Växjö Pk

428

 

4

Anders Bäckman

Växjö Pk

426

 

5

Peter Wessberg

Växjö Pk

422

 

 

 

 

 

 

 

Klass C 2

 

 

 

1

Lars Johansson

Växjö Pk

479

B

2

Tony Jörhorn

SP Ljungby

478

B

3

John Bergkvist

Emmaboda Pk

473

 

4

Ingvar Thörnqvist

SP Ljungby

468

 

5

Karl-Johan Sundh

Växjö Pk

466

 

6

Martin Löfgren

Växjö Pk

458

 

 

 

 

 

 

 

Klass C 3

 

 

 

1

Dick Lindgren

Psf Magnus Stenbock

487

S

2

Sonny Lindberg

Örebro Pssk

486

S

3

Miguel Perez

Växjö Pk

480

S

4

Jan Wahlström

Psf Magnus Stenbock

476

B

5

Tommy Eklöv

Vimmerby Psk

476

B

6

Jens-Ola Ekström

Kalmar Pk

475

B

7

Tomas Rehnberg

Psf Magnus Stenbock

474

B

8

Håkan Kjellberg

Kalmar Pk

474

B

9

Erling Simon

SP Ljungby

474

B

10

Bo Widell

Berga Psk

470

 

11

Marcus Henningsson

Olofströms Pk

469

 

12

Heikki Okka

Olofströms Pk

463

 

13

Jim Sjöberg

Psf Magnus Stenbock

451

 


 

 

Klass D 2 C

 

 

 

1

Lisbeth Mathisson

Ronneby/F 17 Psk

457

 

 

 

 

 

 

 

Klass D 3 C

 

 

 

1

Jenny Nilsson

KFIK

474

B

2

Hanna Eriksson

Örebro Pssk

468

 

 

 

 

 

 

 

Klass Vet Y C

 

 

 

1

Gert Ek

Berga Psk

475

B

2

C-G Lindberg

Vimmerby Psk

474

B

3

Kenneth Henningsson

Olofströms Pk

469

 

4

Jan Amilon

Ronneby/F 17 Psk

452

 

 

 

 

 

 

 

Klass Vet Ä C

 

 

 

1

Börje Nilsson

Emmaboda Pk

469

 

2

Tage Lycksel

Jönköpings Pk

407

 

 

 

Godkänd för utskick:

Roger Tiensuu

Kretsskreterare