Resultatlista

 

Kretsbanskjutning 1, 2004

KRONOBERGS LÄNS PISTOLSKYTTEKRETS

 

Arrangör: Alvesta Pistolskytteklubb

Datum: 2004-05-23

Plats: Kronobergshed

 

Klass C 3

 

1    Miguel Perez                   Växjö Pk                         286 p   S

2    Sven Davidsson               Tingsryds Psk                  286 p   S

3    Erling Simon                    SP Ljungby                     286 p   S

4    Bo Widell                        Berga Psk                       285 p   B

5    Anders Magnusson          Alvesta Psk                     283 p   B

6    Sven Johansson               Tingsryds Psk                  280 p   B

 

Klass C 2

 

1    Agne Olsson                    Almundsryd Pk                280 p   B

2    Tony Jörhorn                   SP Ljungby                     280 p   B

3    Håkan Karlsson               Tingsryds Psk                  277 p

4    Roger Nilsson                  Alvesta Psk                     276 p

5    Sivert Johansson              Tingsryds Psk                  275 p

6    Ingvar Thörnqvist             SP Ljungby                     274 p

7    Robert Edström               Almundsryd Pk                273 p

8    Bo Carlsson                    Alvesta Psk                     270 p

9    Bengt Carlsson                Alvesta Psk                     261 p

10 Henrik Carlsson               Alvesta Psk                     257 p

11  Lars Hedberg                  Alvesta Psk                     237 p

 

Klass C 1

 

1    Jörg Schmidt                   Alvesta Psk                     252 p

 

Klass C Junior

 

1    Andreas Olsson               Almundsryd Pk                262 p

 

Klass C Vet Y

 

1    Gert Ek                           Berga Psk                       282 p   B

2    Sven-Erik Ekberg            Alvesta Psk                     267 p


 

Klass A 3

 

1    Anders Magnusson          Alvesta Psk                     271 p   B

 

                                            

Klass A 2

 

1    Tony Jörhorn                   SP Ljungby                     260 p   B

2    Sivert Johansson              Tingsryds Psk                  247 p

3    Agne Olsson                    Almundsryd Pk                237 p

4    Roger Nilsson                  Alvesta Psk                     167 p

5    Lars Hedberg                  Alvesta Psk                     121 p

 

Klass B 3

 

1    Gert Ek                           Berga Psk                       274 p   B

2    Bo Widell                        Berga Psk                       273 p

3    Erling Simon                    SP Ljungby                     253 p

 

Klass B 2

 

1    Ingvar Thörnqvist             SP Ljungby                     260 p

 

 

Godkänd för spridning 2004-05-26 efter rättning av B3 resultatet.

 

 

Roger Tiensuu

Kretssekreterare